Maj — Miesiąc Profilaktyki Męskiego Zdrowia w Powiecie Gliwickim

Zdrowia nie warto odkładać na później. Dlatego zapraszamy mieszkańców powiatu gliwickiego do udziału w bezpłatnej akcji profilaktycznej dotyczącej męskiego zdrowia. W ramach wydarzenia będzie można skorzystać z konsultacji urologicznej oraz badania USG.


Akcja odbędzie się w sobotę, 30 maja 2026 roku, w Szpitalu w Pyskowicach, w godzinach od 9:00 do 15:00.


Konsultacje i badania 
będzie prowadził dr n. med. Maciej Kupajski, specjalista urolog.

Przed wizytą konieczne będzie wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych:
 

  • morfologii,
  • poziomu PSA.


Badania będzie można wykonać w dniach od 25 do 29 maja 2026 r. w Laboratorium szpitala w Pyskowicach.


Udział w akcji jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem:
511 458 774


Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00.
Liczba miejsc jest ograniczona. Akcja skierowana jest do mieszkańców powiatu gliwickiego.


Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli:
Ewa Jurczyga – Przewodnicząca Rady Powiatu Gliwickiego oraz Grzegorz Kwitek – Starosta Gliwicki.


Zadbaj o zdrowie — profilaktyka naprawdę ma znaczenie.